Převzali jsme od partnerů

Spektrum Zdraví: Jarní rovnodennost a její následný vliv na všechna znamení zvěrokruhu: Blíženci zatouží po vzdělávání a odvážné Raky čeká dobrodružství!

Jarní rovnodennost nastala přesně 20. března 2023 a všem znamením zvěrokruhu nachystala mnohá zajímavá překvapení, a dokonce i výzvy. Následující období bude tedy každý přinucen k tomu, aby se zamyslel, co je pro něj zdaleka nejlepší. Přichází čas selekce a čas rozvážných ale i odvážných rozhodnutí, která vám pomohou růst.

Spektrum Zdraví: Chorobná žárlivost může vztah snadno zahubit. Jak ji rozpoznat a řešit?

Chorobná žárlivost je regulérní „zabiják“ i dosud funkčních partnerství. Tato emoce je spojena v prvé řadě s iracionalitou, a dokonce i obsesí. Chorobně žárlivý člověk tak může vyvíjet na druhého extrémní nátlak, který jej velmi dusí. Jak tuto patologii rozpoznat a lze ji vůbec nějak efektivně řešit?

Spektrum Zdraví: Když věda a příroda spojí své síly, pleť jen září

Kosmetické firmy z celého světa se předhánějí, kdo přijde s lepšími produkty. Valná většina z nich již pochopila, že se vyplatí jít cestou propojení vědeckých poznatků se silou přírody. Nejnovější technologie v oblasti kosmetické péče sice dokáží zlepšit zdraví pleti, ale ve chvíli, kdy staví na přírodních složkách, je to výhra pro pleť i životní prostředí. Udržitelná a ekologická kosmetika si získává i stále větší důvěru zákazníků.

Chytré bydlení: Ekologické investování: Jak prospět planetě i svému portfoliu?

V posledních letech roste povědomí o dopadech lidské činnosti na planetu. Jednou z oblastí, které je věnována stále větší pozornost, je ekologické investování do nemovitostí. V tomto článku se budeme zabývat tím, jak může investování do ekologicky šetrných nemovitostí prospět planetě i vašemu investičnímu portfoliu.

Spektrum Zdraví: Koření na americké brambory ve čtyřech domácích receptech

Koření na americké brambory vám přijde vhod v nastávající grilovací sezóně. Není totiž nad lahodnou chuť brambor pečených ve slupce! A když použijete na kořenící směs ty správné ingredience, vykouzlíte dokonalou přílohu nebo dokonce i skvělé vegetariánské jídlo. Nechte se inspirovat několika tipy na domácí koření.

Chytré bydlení: Na letní pohodu se připravte s předstihem. Vybudujte si zahradní kuchyni

Je březen - ideální čas na odzimování vaší terasy! Pokud jste to ještě nestihli, co nejdříve se pusťte do jarní údržby a velké přípravy na nadcházející sezónu. Proměňte své posezení ve velkorysý prostor jako stvořený pro zahradní party a odpočinek s rodinou. Vybudujte si zahradní kuchyni, která se stane srdcem vašeho exteriéru. Do příprav se pusťte co nejdříve, ať si jaro a léto na zahradě užijete ve velkém stylu.

Spektrum Zdraví: Čichová paměť: I vzpomínky mají svoji vůni. Návod, jak čichovou paměť posílit

Co to vlastně je čichová paměť? Stejně jako si pamatuje náš mozek, pamatuje si i náš nos. Ten má schopnost vnímat až bilion různých pachů a vůní. Tréninkem čichové paměti jsme schopni naučit se a zapamatovat si několik tisíc pachů. A nemusí být pochopitelně vždy jen příjemné. A věděli jste, že ve stejné části mozku, která vnímá pachy, se nachází i centrum našich emocí?

Spektrum Zdraví: Jarní deprese je poměrně běžná. Má ji na svědomí nedostatek hormonů štěstí. Víme, jak je doplnit

Jarní deprese je známá také jako sezónní deprese či sezónní afektivní porucha. Tak ji nazývají odborníci. Až může označení evokovat nějakou závažnou diagnózu, není tomu tak. Jarní deprese je poměrně běžnou záležitostí. Přichází a odchází se změnou ročního období. Poradíme vám, jak se s ní hravě popasovat.

Chytré bydlení: 10 tipů na dárky do 200 korun, kterými uděláte radost

Rozdávat radost se dá mnoha způsoby. Pokud chcete svým blízkým udělat radost alespoň drobností, protože zkrátka na žádné velké a drahé dary zrovna nemáte, nevadí. Přinášíme vám hned deset tipů, jak potěšit srdce vašich blízkých.

Článek 1 lorem ipsum dolor sit amet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Etiam dictum tincidunt diam. Phasellus rhoncus. Nullam lectus justo, vulputate eget mollis sed, tempor sed magna. Maecenas ipsum velit, consectetuer eu ...

Zpracování hlívy ústřičné

Čerstvé houby si dopřáváme hlavně v létě a na podzim, kdy houbařská sezóna vrcholí. Neznamená to však, že po zbytek roku musíme jíst jen houby sušené. Existuje totiž několik dalších a obvykle i mnohem chutnější...

Veš muňka (filcky)

Infekci tzv. filckami (pedikulóza, pediculosis pubis) řadíme mezi sexuálně přenosné choroby, protože se šíří pohlavním stykem. Způsobuje ji veš muňka (Phtirus pubis).