Převzali jsme od partnerů

Spektrum Zdraví: Proč se bojíme podívat pravdě do očí aneb Sebeklam je zrádnost sama

Nechci ubližovat lidem, který mám ráda. A už vůbec ne svýmu muži, kterýho miluju. Občas na něj ale vychrlim emoce, co musej ven. On to pak vstřebá a má stejně "blbou" náladu, jako já. Partnerství jsou provázaný - emoce jsou propojený. Před několika měsíci jsem se však dostala na scestí a začala si nalhávat, že musim všechno zvládnout, abych mu už prostě neubližovala. Že musim milovat jeho dceru a "dělat", že se nic nestalo, protože bych ho jinak mohla taky ztratit. Tim jsem ale popřela sama sebe a nedokázala se dlouhou dobu podívat pravdě do očí...

Chytré bydlení: 5 věcí do dětského pokoje, které si vaše děti ihned zamilují

Každý rodič chce pro své dítě to nejlepší. Přinášíme vám několik nápadů na hračky a pomůcky, kterými dětský pokoj nejen oživíte, ale také podpoříte rozvoj vašich ratolestí. Každý z těchto prvků je nejen zábavný, ale také vzdělávací. Dětský pokoj se tak stane místem, kde se děti budou neustále učit a tvořit.

Spektrum Zdraví: Tipy na zdravé svačiny pro děti, které vás přijdou na pár korun

Zdravé svačiny pro děti řeší kdejaký rodič, který chce svým potomkům zajistit nejen chutné ale i nutričně přínosné jídlo. Pokud v tomto ohledu tak trochu tápete, inspirujte se několika jednoduchými, avšak i levnými recepty, jež padnou zcela určitě na úrodnou půdu. Některé svačinky lze dokonce připravit ratolestem i do školy!

Spektrum Zdraví: Balkonové květiny na podzim: Jaké rozzáří barvami váš domov?

Balkonové květiny můžete obdivovat klidně i na podzim. Jistě vám zlepší náladu, pokud zvolíte ty správné pestrobarevné druhy. Skvělým řešením jsou hlavně pro pěstitele, kteří nemají zahradu a chtějí se radovat z nějaké té venkovní zeleně. Inspirujte se odolnými rostlinami, jejichž výsadba je vhodná právě v podzimním období!

Spektrum Zdraví: První podzimní den. Připravte se na chladné období roku, abyste jej zvládli ve zdraví

Naši předkové na podzim sklízely poslední plodiny a po létě plném dřiny se konečně těšili na odpočinek. Když se úroda vydařila, měli spíže, komory a sklepy až po strop plné zásob jídla na zimu. My dnes žijeme odlišně, přesto příprava na chladné období roku rozhodně neuškodí. Vyhnout se můžeme tradičním nemocem z nachlazení, zimním depresím i přibírání. Poradíme vám, jak to udělat, abyste byli až do jara v pohodě.

Spektrum Zdraví: Keltský horoskop 2024: Předpověď na celý rok pro všechna znamení

Staří Keltové věřili, že stromy nás nějakým způsobem ovlivňují a jsou s námi propojeny. Právě stromy hrály v keltské kultuře velkou roli i po stránce astrologické. Stejně jako u tradičních znamení zvěrokruhu, i stromový kalendář se rozprostírá přes jednotlivé měsíce a je v souladu s měsíčními cykly. Keltský horoskop 2024 odhalí, co nás během celého následujícího roku čeká.

Chytré bydlení: Podzimní údržba sekačky: Jak vyměnit olej

Někteří radí měnit olej v sekačce před zazimováním, jiní zase až na jaře. Obě možnosti jsou v pořádku, nejdůležitější je na výměnu oleje nezapomínat. Pokud se rozhodnete olej vyměnit ještě letos, přinášíme vám návod krok za krokem, jak postupovat.

Spektrum Zdraví: Rozhovor: „Škola si nemůže dělat co chce, hrazení poplatků není povinné, školní řád nestojí nad zákony České republiky a učitel nesmí žáky jakkoliv šikanovat,” vysvětluje Markéta Čermáková, která se specializuje na komunikaci rodin a škol

Markéta Čermáková založila spolek Komunikuji z. s. a nepravidelně tvoří podcast Zevnitřven. Je certifikovnou chůvou, vedla dětskou skupinu a působila i jako vychovatelka. Pořádá besedy, věnuje se aktivitám a projektům, které mají za cíl šířit osvětu a porozumění. Povzbuzuje lidi, aby se uměli sami za sebe či blízké postavit, nebáli se nastavit si vlastní hranice a žili život, který je těší.

Spektrum Zdraví: Bylinkový horoskop 2024: Krásky přírody odhalí váš osud v dalším roce. Víte, která bylinky drží ochranné ruce právě nad vámi?

Bylinkový horoskop 2024 předpovídá změny téměř všem svým znamením. Bude třeba dokončit důležité úkoly nebo uzavřít životní kapitoly. Za zvládnutí vás ale nemine odměna, nemějte tedy obavy. Objeví se i životní zkoušky nebo výzvy. Především pak v oblasti práce nebo milostných vztahů. Těšte se na nové zážitky a rovněž na cestování do neznámých míst.

Článek 1 lorem ipsum dolor sit amet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Etiam dictum tincidunt diam. Phasellus rhoncus. Nullam lectus justo, vulputate eget mollis sed, tempor sed magna. Maecenas ipsum velit, consectetuer eu ...

Zpracování hlívy ústřičné

Čerstvé houby si dopřáváme hlavně v létě a na podzim, kdy houbařská sezóna vrcholí. Neznamená to však, že po zbytek roku musíme jíst jen houby sušené. Existuje totiž několik dalších a obvykle i mnohem chutnější...

Tropické nemoci způsobené hmyzem

Výlet nebo cestování po exotické tropické zemi je jistě překrásný zážitek, ale může se také změnit v pravé peklo. Návštěva států nacházející se v tropickém podnebním pásu s sebou totiž nese značná zdravotní riz...

Veš muňka (filcky)

Infekci tzv. filckami (pedikulóza, pediculosis pubis) řadíme mezi sexuálně přenosné choroby, protože se šíří pohlavním stykem. Způsobuje ji veš muňka (Phtirus pubis).