Převzali jsme od partnerů

Spektrum Zdraví: Zoodle neboli zeleninové nudle: Připravte si netradiční, rychlý a zdravý pokrm

Nízkokalorické zeleninové nudle jsou trend! Zoodles můžete vyrobit prakticky z čehokoliv, nejčastěji se pro tento účel využívá cuketa, řepa, dýně, mrkev nebo třeba celer. Zeleninové nudle lze připravit sladké i slané a ručíme vám za to, že si pochutnáte. Lehce, zdravě a bez zbytečných kalorií.

Spektrum Zdraví: Úplněk v červnu 2024 a horoskop pro všechna znamení zvěrokruhu: Z Blížence spadne nějaké břímě a Panna může nastartovat úspěšný byznys!

Úplněk v červnu 2024 začne zářit na obloze 22. 6. 2024 v 3:07 hodin a ponese se ve znamení pracovitého a pragmatického Kozoroha. V tomto dnu, a ještě dlouho poté tedy budete pociťovat nějaké kariérní převraty. Zřejmě dokončíte nějaký důležitý projekt, nebo radostně oslavíte životní milník. A pokud zrovna nepracujete, spadne vám v jistém smyslu „kámen ze srdce“. Konečně se budete moct zhluboka nadechnout a plnit si sny. A co konkrétního čeká vaše znamení zvěrokruhu?

Spektrum Zdraví: Je zdravé nosit spodní prádlo? Mezinárodní den bez kalhotek v tom má jasno!

Víte o tom, že právě dnes se slaví Mezinárodní den bez kalhotek? Spodní prádlo je přehlíženým kusem oblečení a mnozí často ani nepřemýšlejí o tom, co si vlastně na sebe jako první vrstvu oblékají. Jsme tak nějak naučeni, že nejdříve si bereme spodky a teprve poté se oblékáme. Na tom si už většinou záležet dáme. Co když ale vynecháme spodní prádlo? Odpověď je nasnadě: Nic se nestane a navíc je to i zdravější.

Spektrum Zdraví: Cvičení versus fyzická aktivita: Jaký je mezi nimi rozdíl a co je pro vás lepší?

Ze všech stran neustále slyšíme o tom, jak důležitá je fyzická aktivita. Ale co si pod tímto pojmem představit? Skutečně musíme cvičit a hodit do fitness centra, pokud chceme být zdraví nebo stačí jen se trošku víc hýbat? A jak se vlastně fyzická aktivita liší od cvičení?

Chytré bydlení: Proměňte staré knihy v originální a okouzlující dekorace

Povalují se vám po knihovně hromady starých knih, u kterých už tak nějak tušíte, že je nikdy neotevřete? Nevyhazujte je, ale proměňte je v okouzlující bytové dekorace, které dodají vašemu interiéru šmrnc a osobitý charakter.

Spektrum Zdraví: Vyrobte si kokosové máslo. Zdravá lahůdka za pár korun osvěží váš jídelníček

Máte rádi kokos? Tak to pak rozhodně musíte vyzkoušet kokosové máslo. Báječně chutná, je zdravé a hlavně si jej za pár korun můžete vyrobit sami doma a vždy tak používat čerstvé. Kokosové máslo je dokonce považováno za superpotravinu. Poradíme vám, jak si jej snadno můžete připravit.

Chytré bydlení: Dílenské stoly

Když se řekne dílenský stůl, možná se vám vybaví obraz starého, ošoupaného a masivního stolu, na kterém se děda ohání kladivem a má ruce po lokty umazané od oleje. Máte ale i jiné alternativy. Víte jaké?

Spektrum Zdraví: Potřebujete vyvolat porod? Cviky, které vám s tím mohou pomoci

Blíží se vám termín porodu a vy máte čím dál tím větší strach, jestli všechno zvládnete? Jedním z tipů, které mohou narození miminka urychlit, ulehčit a zpříjemnit, je cvičení. Správnými cviky totiž můžete začátek porodu trošku popohnat a celý jej pak prožít i s větší lehkostí. Jak tedy na to?

Chytré bydlení: Dejte starým nádobám druhý život. Proměňte je v okouzlující zahradní dekorace

Povalují se vám doma nebo po zahradě staré květináče, konvice, plechovky a další nádoby, které se chystáte vyhodit? Chyba! Vdechněte jim nový život a proměňte je v originální a okouzlující dekorace, které dodají vašemu venkovnímu prostoru šmrnc a charakter.

Článek 1 lorem ipsum dolor sit amet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Etiam dictum tincidunt diam. Phasellus rhoncus. Nullam lectus justo, vulputate eget mollis sed, tempor sed magna. Maecenas ipsum velit, consectetuer eu ...

Zpracování hlívy ústřičné

Čerstvé houby si dopřáváme hlavně v létě a na podzim, kdy houbařská sezóna vrcholí. Neznamená to však, že po zbytek roku musíme jíst jen houby sušené. Existuje totiž několik dalších a obvykle i mnohem chutnější...

Tropické nemoci způsobené hmyzem

Výlet nebo cestování po exotické tropické zemi je jistě překrásný zážitek, ale může se také změnit v pravé peklo. Návštěva států nacházející se v tropickém podnebním pásu s sebou totiž nese značná zdravotní riz...

Veš muňka (filcky)

Infekci tzv. filckami (pedikulóza, pediculosis pubis) řadíme mezi sexuálně přenosné choroby, protože se šíří pohlavním stykem. Způsobuje ji veš muňka (Phtirus pubis).