Sexuální turistika

img

Důvodů, proč cestovat, existuje hned několik. Patří mezi ně poznávání nových míst a jiné kultury, zábava, výlety za památkami, hrady a zámky, odpočinek a relaxace. A taky sex. Takzvaná sexuální turistika nabývá v poslední době na velké oblibě.

Jak napovídá název, sexuální turista je člověk, který cestuje výhradně nebo alespoň převážně za sexem. Sexuální turistika se věnují také lidé, kterým se v běžných sexuálních partnerských vztazích nedaří uspokojovat jejich fantazie. K této nespokojenosti vést náboženství, které některé praktiky zakazují, nebo dokonce – konkrétně v případě lidí trpících například určitým zákonem deviací, pedofilů. V zemích je totiž věková hranice, kdy je možné začít žít pohlavním životem jinde, o poznání nižší než nižší a prostituce nebývá vždy chápána jako problematické jednání. Lidé, kteří jsou na sexuální turistiku ekonomicky závislí, tak většinou musí podstoupit nejrůznější praktiky. Mezi důvody, proč se z některých lidí stávají sexuální turisté, je i strach z odmítnutí či touha po nových a neznámých zážitcích.

Na sexuálním turismu vydělávají především méně vzdělaní jedinci, kteří doufají, že se tímto způsobem dokážou poměrně rychle finančně zabezpečit. Prostituci se ale věnují i ​​studentům, které se pohybují relativně snadno a bez práce dostat z tíživé finanční situace.

Čtěte také:

Dyspaurenie neboli bolest při pohlavním styku

Králuje Thajsko

Sexuální turistika se rozvíjí především v rozvoji a ekonomicky málo vyspělých zemích, nebo v zemích, kde se velká část obyvatelstva nachází na hranici chudoby. Poskytování sexuálních služeb totiž může přinášet celkem snadno velké finanční odměny. Objevuje se ale také v zemích vyspělých.

Asi málokoho překvapí, že nejoblíbenější destinací sexuální turistiky je stále Thajsko. Hned za ním jsou Filipíny a Kuba. Evropskému žebříčku vévodí Rusko, ale je možné, že ho brzy předstihne Ukrajina, kde je tento trend v poslední době čím dál tím víc populárnější. Podle oficiálních údajů je na Ukrajině dvanáct tisíc prostitutek, podle nevládních organizací je však ve skutečnosti tento počet ještě mnohonásobně vyšší. Prostituce je přitom v této zemi nelegální. Rozkvětu sexuální turistiky v Evropě taky pomohlo zrušení víz pro všechny občany států Evropské unie. Bují především ve velkých městech, ale ani ta menší už nejsou zveřejněny.

Ani Česká republika za těmito státy nezaostává, na světové žebříčku již patří patnácté místo. Do tuzemska za sexuální turistikou jezdí především německy a anglicky mluvící muži. Známá je i takzvaná kauza katarského prince, který byl přibližně rok stíhán za pohlavní zneužívání dívek mladších patnácti let v Praze. K tomu obžaloba přidala také ohrožování výchovy mládeže a kuplířství. Katarský princ Hámid bin Abdal Sání však nakonec nikdy odsouzen nebyl.

Česká republika sexuální turisty láká především na levné ceny sexuálních služeb a zároveň vysokou úroveň nočních podniků. Navíc sexuální nabídka není v Česku příliš regulovaná. Cizinci u nás tak za sex utratí přibližně sedm miliard korun ročně. Centrem sexuálních služeb je hlavní město Praha, celkem se podle odhadů prostituce v Česku žije až pětadvacet tisíc lidí a nachází se zde zhruba osm set podniků poskytujících erotické služby.

Češi za sexem jezdí do Thajska, Češky do Tuniska

Pokud Češi vyráží za sexuální turistikou, jejich nejčastějšími cíli je Thajsko. V tomto státě sice není prostituce povolena, nikdo ji však nijak nestíhá a má tisíciletou tradici, její kořeny jsou totiž možné i ve starověké Indii a Číně. Nabídka prostituce byla vyvinuta především díky příchodu vojáků během války ve Vietnamu. Striktně je tu však stíhána pedofilie. Věková hranice povoleného pohlavního styku je v Thajsku šestnáct let, a proto je doporučováno si u prostitutek mladších osmnácti let řádně ověřit jejich věk. Za pedofilii totiž hrozí vězení na několik desítek let.

Sexuální služby místních žen využijí v Thajsku každoročně až 4000 českých mužů, tedy zhruba třetinu z těch, kteří tuto zemi navštíví. Ne vždy je ale sex důvodem jejich cestování, někdy se nechají svést až na místě.

Sexuální turismus ale není výsadou jen mužů. Také ženy, které se ve své domovině natolik bojí někoho odmítání, že málokdy osloví, se v cizině rády oddávají žhavým flirtům a sexu na pláži. Proti mužům stačí českým ženám cestu o kratší poznání. Tou nejoblíbenější destinací sexuální turistikyje totiž pro ženy Tunisko. Důvody, proč u českých žen vítězí právě tato země, jsou hned dva. První je čistě ekonomický – zájezdy do Tuniska jsou poměrně levné a patří k těm vůbec nejdostupnějším. Ani cena prostituce zde nedosahuje žádných astronomických čísel, právě naopak. Druhý důvod je spíše praktický. Z náboženských důvodů tuniské ženy odmítají předmanželský sex, a tak si Tunisané rádi užívají letního flirtu či sexuálního zpestření s neznámými ženami ze zahraničí. Za sexuálními službami vyráží do Tuniska každoročně přibližně 3000 Češek.

Riziko sexuální turistiky – nechtěný „suvenýr“

Sexuální turistika však s sebou přináší spoustu rizik. Takovýto turisté si ze svých cest mohou odvézt nechtěný „suvenýr“ – pohlavní nemoc. Hlavní zásadou pochopitelně je při pohlavním styku vždy používat prezervativ. Ten zamezí i případnému nechtěnému těhotenství.

Je ale třeba myslet i na vlastní bezpečí. Dotyčného cizince, s nímž chcete prožít letní flirt, totiž vůbec neznáte a nemůžete mu ihned úplně důvěřovat. V žádném případě proto k němu nenasedejte do auta a nechtějte se zvát na neznámá a opuštěná místa.Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.